Bestyrelse & komiteer

Bestyrelse

Formand
Mie Trolle, Ifversensvej 41, 9800 Hjørring
Tlf. 4029 2097, E-mail: mt@islandshest.dk

Næstformand
John Voigt Hansen, Sorøvej 67, 4296 Nyrup
Tlf. 4090 1701, E-mail: jvh@islandshest.dk

Formand for Avlskomiteen
Caroline Thrane, Sandagervej 42, 5854 Gislev
Tlf. 2673 0688, E-mail: ct@islandshest.dk

Formand for Sportskomiteen
Helle Brendstrup, Østergade 17, 2, 7500 Holstebro
Tlf. 22840722, E-mail: hb@islandshest.dk

Formand for Natur og Breddekomiteen
Caroline Seehusen, Svinningevej 7, 4520 Svinninge
Tlf. 2078 9789, E-mail: cs@islandshest.dk

Formand for Klubkomiteen
Anne Sofie Jepsen, Hans Jørgensvej 21, 6840 Oksbøl
Tlf. 4140 2919 E-mail: asj@islandshest.dk

Avlskomite

Formand: Caroline Thrane, Sandagervej 42, 5854 Gislev
Tlf. 2673 0688, E-mail: ct@islandshest.dk

Næstformand: Helene Soelberg, Sall Skovvej 30, 8450 Hammel
Tlf. 2016 4626, E-mail: hs@islandshest.dk

Peter Kristensen, Grønkærvej 29, 8930 Randers NØ
Tlf. 2334 0516, E-mail: pk@islandshest.dk

Rune Svendsen, Sørig Engvej 35, 9881 Bindslev
Tlf. 6047 9169, E-mail: rs@islandshest.dk

Mette Høj, Finlandsvej 12, 9560 Hadsund
Tlf. 2215 4191, E-mail: mh@islandshest.dk

Indtrådt som suppleant:
Tea Fenger-Cederborg, Nielstrupvej 6, 4690 Haslev
Tlf. 2092 1683

Sportskomite

Formand: Helle Brendstrup, Østergade 17, 2, 7500 Holstebro
Tlf. 22840722, E-mail: hb@islandshest.dk

Næstformand: Hanne Bjerre, Ved Kirken 12, 8320 Mårslet
Tlf. 8629 3001, E-mail: hbj@islandshest.dk

Helle Eriksen, Elmosevej 24 A, Fløjstrup, 8330 Beder
Tlf. 2095 7288, E-mail: he@islandshest.dk

Mette Aagaard, Gl. Præstebrovej 28, 4532 Gislinge
Tlf. 3028 8341, E-mail: maa@islandshest.dk

Tina Møller Jørgensen, Trehuse 2, 7442 Engesvang
Tlf. 4018 1743, E-mail: tmj@islandshest.dk

Indtrådt som suppleant:
Jeanette S. Jernholm, Storhedenvej 27, 8850 Bjerringbro
Tlf. 2636 9321

Klubkomite

Formand: Anne Sofie Jepsen, Hans Jørgensvej 21, 6840 Oksbøl
Tlf. 4140 2919, E-mail:  asj@islandshest.dk

Næstformand: Mette Helberg, Fløjgaarde 3, 7470 Karup J
Tlf. 2393 5284, E-mail: mhe@islandshest.dk

Jørn Hartvig, Ringstedvej 81, 4440 Mørkøv
Tlf. 4045 9432, E-mail: jh@islandshest.dk

Ulla Stephansen, Hjorthedevej 9, 8850 Bjerringbro
Tlf. 4087 7224, E-mail: us@islandshest.dk

Indtrådt som suppleant:
Julie Clasen, Gerdsvej 14, 8800 Viborg
Tlf. 6014 4877, E-mail: julie@bclasen.dk

Natur og Breddekomite

Formand: Caroline Seehusen, Svinningevej 7, 4520 Svinninge
Tlf. 2078 9789, E-mail: cs@islandshest.dk

Næstformand: Kim Clausen, Ringkøbingvej 60, 6900 Skjern
Tlf. 2288 3802, E-mail: info@levendehistorie.dk

Jytte Skovgaard Andersen, Asvej 14, 4540 Fårevejle
Tlf. 3068 4950, E-mail: jytteskovgaard@amalfivin.dk

Lone Høgholt, Langebjergvej 15, 8654 Bryrup

Tlf. 2020 8141, E-mail: hoegholt@mail.dk

Kontaktoplysninger og funktionsbeskrivelser på de forskellige udvalg finder du her