Sekretariat og medarbejdere

Dansk Islandshesteforening har siden 1990 haft sekretariat på Danmarks Nationale Hestesportscenter Vilhelmsborg. Vilhelmsborg ligger syd for Århus ved Mårlset og Beder. Her deler vi hus med blandt andet Dansk Rideforbund, Dansk Varmblod, Dressurens Venner, Hippologisk Selskab, Århus Rideklub samt restauranten “Det gamle Mejeri”.

Kontaktinfo

Adresse:
Dansk Islandshesteforening, Vilhelmsborg, Bedervej 101, 8320 Mårslet

Telefon:
tlf. 8747 5075 – tast 2. Telefontid mandag til torsdag kl. 9.00 – 15.00. Fredag kl. 9.00 – 12.00

Email: sekretariat@islandshest.dk

Medarbejdere

Sekretariatschef Max Adelsbøll – mail: max@islandshest.dk
Sekretær Helle Mogensen –  mail: helle@islandshest.dk
Bogholder Lotte Høyer – mail: lotte@islandshest.dk
Redaktør TÖLT – Tina Andersen – mail: toelt@islandshest.dk
Redaktion TÖLT, Facebook & Web: Kristina Christensen – mail: kristina@islandshest.dk
Uddannelseskonsulent Rita Geertz – mail: rita@islandshest.dk

Bank: Jyske Bank, Reg.nr. 5061 konto nr. 1098836
IBAN: DK73506100098836 SWIFT: JYBADKK

DI- Stambogskontor

Stambogskontoret er en del af sekretariatet.

Kontaktinfo

Telefon
Tlf. 8747 5075 – tast 1. Telefontid:  Mandag til torsdag kl. 9.00 -13.00 & fredag kl. 9.00 – 12.00.

E-Mail: stambogskontor@islandshest.dk

Medarbejdere

Stambogsfører Zanni I. Biering – mail: zanni@islandshest.dk
Kundeservice Terry Christensen – mail: terry@islandshest.dk

Bank: Jyske Bank, Reg.nr. 5061 konto nr. 1098836
IBAN: DK7350610001098836 SWIFT: JYBADKK