Sekretariat og medarbejdere

Dansk Islandshesteforening har siden 1990 haft sekretariat på Danmarks Nationale Hestesportscenter Vilhelmsborg. Vilhelmsborg ligger syd for Århus ved Mårslet og Beder. Her deler vi hus med blandt andet Dansk Varmblod, Dressurens Venner, Hippologisk Selskab, Århus Rideklub samt Restaurant Mejeriet.

Kontaktinfo

Adresse:
Dansk Islandshesteforening, Vilhelmsborg, Bedervej 101, 8320 Mårslet

Telefon:
tlf. 8747 5075 – tast 2. Telefontid mandag til torsdag kl. 9.00 – 15.00. Fredag kl. 9.00 – 12.00

Email: sekretariat@islandshest.dk

Medarbejdere

Sekretariatschef Max Adelsbøll – mail: max@islandshest.dk (Orlov)
Konstitueret Sekretariatschef Kristiane Klindt – mail: kristiane@islandshest.dk
Sekretær Helle Mogensen –  mail: helle@islandshest.dk
Bogholder Lisbeth Nielsen – mail: lisbeth@islandshest.dk
Redaktør TÖLT – Tina Andersen – mail: toelt@islandshest.dk
Medredaktør TÖLT, Facebook & Web: Kristina Christensen – mail: kristina@islandshest.dk
Uddannelseskonsulent Astrid Skou Myklestad – mail: astrid@islandshest.dk
Naturspor – Tove Urup Madsen – mail: tove@islandshest.dk

Bank: Jyske Bank, Reg.nr. 5061 konto nr. 1098836
IBAN: DK73506100098836 SWIFT: JYBADKK

DI- Stambogskontor

Stambogskontoret er en del af sekretariatet.

Kontaktinfo

Telefon
Tlf. 8747 5075 – tast 1. Telefontid:  Mandag til torsdag kl. 9.00 -13.00 & fredag kl. 9.00 – 12.00.

E-Mail: stambogskontor@islandshest.dk

Medarbejdere

Stambogsfører Kristiane Klindt – mail: kristiane@islandshest.dk
Kundeservice Terry Christensen – mail: terry@islandshest.dk

Bank: Jyske Bank, Reg.nr. 5061 konto nr. 1098836
IBAN: DK7350610001098836 SWIFT: JYBADKK