Udvalg med reference til bestyrelse og komiteer

Udvalg med reference til bestyrelsen

TREC-udvalg: info@fitetrec-denmark.dk

Helene Saltoft (formand)
Hanne Møller
Lotte Gilstrøm
Jacob Kamp
Susanne Holst Larsen
Lotte Frederiksen
Kirsten Bonde
Funktionsbeskrivelse / arbejdsopgaver for TREC-udvalget

Junior-udvalg:  junior@islandshest.dk

Kristiane Brun Hansen (formand)
Anna Magdalene Brun Hansen
Mathilde Mai
Anna Kathrina Aabak Kristoffersen
Funktionsbeskrivelse for Junior-udvalget (ej udarbejdet)


Uddannelses-udvalg: uddannelse@islandshest.dk

Jens Tølbøll Mortensen
Eva Lundh
Rita Geertz
Lise Zimmermann
Uddannelseskonsulent: Astrid Skou Buhl
Funktionsbeskrivelse for Uddannelses-udvalget

Hedelands-udvalg (drift): hedeland@islandshest.dk

Jan Holmgaard Christensen
Jørn Hartvig
Funktionsbeskrivelse for Hedelands-udvalget (drift) – ej udarbejdet


Hedelands-udvalg (projekt): leifandersen@amalfivin.dk

Leif Andersen (formand)
Jytte Skovgaard Andersen
Inger Frederiksen
Jan Holmgaard Christensen
Caroline Thrane (bestyrelsen)
Funktionsbeskrivelse for Hedelands-udvalget (projekt)

Natursporsudvalget: natursporsudvalg@islandshest.dk

Caroline Thrane, formand (bestyrelsen)
Caroline Seehusen, Natur- og Breddekomiteen
Kim Clausen, Natur- og Breddekomiteen
Jørn Hartvig, Klubkomiteen
Lone Aalekjær Hansen, Dansk Ride Forbund
Sekretær: Sekretariatschef Max Adelsbøll
Funktionsbeskrivelse er under udarbejdelse

Udvalg med reference til Sportskomiteen

Dommer-udvalg: dommerudvalg@islandshest.dk

Karin Hassing
Funktionsbeskrivelse for Dommer-udvalget

Gædingakeppni-udvalg: gk@islandshest.dk

Sys Pilegaard
Rikke Wolff
Rune Hansen
Funktionsbeskrivelse for Gædingakeppni-udvalget er under udarbejdelse

Alrid-udvalg: alrid@islandshest.dk

Mette Koefoed
Pia Dora Jakobsen
Sixten Beck
Funktionsbeskrivelse for Alrid-udvalget 

Elite-udvalg:

Helle Brendstrup, formand
Wiebke Madsen
Trine Winther
Sys Pilegaard (rytterrepræsentant)
Dina Rosenberg Asmussen
Funktionsbeskrivelse for Elite-udvalget – Er på vej

Udtagelseskomité: udtagelseskomite@islandshest.dk

Pr.  2019 
Lone Jensen
Henning Jensen
Lone Würtz
Kristiane Brun Hansen
Funktionsbeskrivelse for Udtagelseskomiteen  

Udvalg med reference til Avlskomiteen

Kårings-udvalg: bovbjerg.jensen@gmail.com

Bjarne Poulsen
Tenna Salmonsen
Rasmus Bovbjerg Jensen
Funktionsbeskrivelse for Kåringsudvalget

Udvalg med reference til Natur- og Breddekomiteen

DRF koordinationsudvalg

Ej nedsat endnu

Udvalg med reference til Klubkomiteen

Aktivitetsuge-udvalg: aktivitetsuge@islandshest.dk

Anne Sofie Jepsen
Mette Helberg
Funktionsbeskrivelse for Aktivitetsuge-udvalget – ej udarbejdet endnu