Kontakt

Sekretariat

Dansk Islandshesteforening
Vilhelmsborg
Bedervej 101
DK-8320 Mårslet

Tlf. 8747 5075 – tast 2

Mail: sekretariat@islandshest.dk

Telefontid: Mandag til torsdag kl. 9.00 – 15.00 & fredag kl. 9.00-12.00

Medarbejdere

Sekretariatschef Max Adelsbøll. Mail: max@islandshest.dk
Sekretær Helle Mogensen  Mail: helle@islandshest.dk
Bogholder Lotte Høyer. Mail: lotte@islandshest.dk
TÖLT (vikar)Facebook & Web: Kristina Christensen. Mail: kristina@islandshest.dk
Uddannelseskonsulent Rita Geertz. Mail: rita@islandshest.dk

 

Stambogskontor

Stambogskontoret er en del af sekretariatet.

Tlf. 8747 5075 – tast 1

Telefontid:  Mandag til torsdag kl. 9.00 -13.00 & fredag kl. 9.00 – 12.00.

Mail: stambogskontor@islandshest.dk

Medarbejdere
Stambogsfører Zanni I. Biering. Mail: zanni@islandshest.dk
Kundeservice Terry Christensen. Mail: terry@islandshest.dk