Long Island Escorts Manhattan Escorts Newyork Escorts NYC Escorts Girl Lookup
Frilco Philippines Corporation

Sekretariat og medarbejdere

Dansk Islandshesteforening har siden 1990 haft sekretariat på Danmarks Nationale Hestesportscenter Vilhelmsborg. Vilhelmsborg ligger syd for Århus ved Mårslet og Beder. Her deler vi hus med blandt andet Dansk Varmblod, Dressurens Venner, Hippologisk Selskab, Århus Rideklub samt Restaurant Mejeriet.

Kontaktinfo

Adresse:
Dansk Islandshesteforening, Vilhelmsborg, Bedervej 101, 8320 Mårslet

Telefon:
tlf. 8747 5075 – tast 2. Telefontid mandag til torsdag kl. 9.00 – 13.00. Fredag kl. 9.00 – 12.00

Email: sekretariat@islandshest.dk

Medarbejdere

Sekretariatsleder Kristiane Klindt
mail: kristiane@islandshest.dk

Sekretær Helle Mogensen
mail: helle@islandshest.dk

Medredaktør TÖLT online, Facebook & islandshest.dk: Kristina Christensen (25 timer/ugentligt)
mail: toelt@islandshest.dk  eller kristina@islandshest.dk

Medredaktør TÖLT online Pernille Engsig Eskildsen (ansat på konsulentbasis)
mail toelt@islandshest.dk

Uddannelsesmedarbejder Anne Soelberg (10 timer/ugentligt)
mail: Anne@islandshest.dk

Ridespor Danmark projektmedarbejder Tove Urup Madsen
mail: tove@islandshest.dk

Bank: Jyske Bank, Reg.nr. 5061 konto nr. 1098836
IBAN: DK73506100098836 SWIFT: JYBADKKK

DI- Stambogskontor

Stambogskontoret er en del af sekretariatet.

Kontaktinfo

Telefon
Tlf. 8747 5075 – tast 1. Telefontid:  Mandag til torsdag kl. 9.00 -13.00 & fredag kl. 9.00 – 12.00.

E-Mail: stambogskontor@islandshest.dk

Medarbejdere

Stambogsfører Kristiane Klindt
mail: kristiane@islandshest.dk

Kundeservice Terry Christensen
mail: terry@islandshest.dk

Registrator
Karina Hjorth – mail: karina@islandshest.dk

Bank: Jyske Bank, Reg.nr. 5061 konto nr. 1098836
IBAN: DK7350610001098836 SWIFT: JYBADKK