Long Island Escorts Manhattan Escorts Newyork Escorts NYC Escorts Girl Lookup
Frilco Philippines Corporation

Landshold 2014

Landshold 2014

Landshold 2014. Foto: KB

Se, hvem der snuppede en plads på NM-landsholdet, og hvem der skal vise Gædingakeppni frem:

Juniorer
Martin Rokkjær Simonsen & Freka fra Kraghøj
Catharina Smidth & Nökkvi fra Ryethøj
Clara Håkansson & Kolfaxi fra Lilleheden
Reserve: Sarah Rosenberg Asmussen & Sævar frá Mosfellsbæ

Ungryttere

Kristian Tofte Ambo & Eldfari fra Langtved
Ida-Marie Ulbæk & Þorgunn frá Feti
Caroline Poulsen & Helgi frá Stafholti
Thomas Vilain Rørvang & Ylur frá Hvitanesi
Sofie Panduro & Gammur frá Reykjavik
Louise Linde Andersen & Visir frá Syðra- Langholti
Ida Emilie Kaaasgaard & Naskur frá Bulandi
Kristine B. Jørgensen & Týr frá Þvera II
Reserve: Sasha Sommer & Meyvant frá Feti

Seniorer

Tania Højvang Jensen & Sólon fra Strø
Trine Risvang & Hylur frá Austurkoti
Christina Johansen & Tjörvi frá Sunnuhvoli
Søren Madsen & Háraklur frá Hákoti
Iben Katrine Andersen & Skuggi frá Hávarðakoti
Julie Christiansen & Hugur frá Flugumyri II
Jon Stenild & Börkur frá Litli-Reykjum
Hans-Christian Løwe & Eldjárn fra Vivildgård
Jeanette Holst-Gohn & Jósef frá Skarði
Stina Larsen & Hrodur fra Votmula
Anne Christine Ulbæk & Gjarfar frá Hvoli
Dennis Hedebo Johansen & Lettir fra Hellesylt
Rasmus Møller Jensen & Farsæll vom Hrafnsholt
Susanne Larsen & Brusi fra Helledige
Reserve: Stefanie Nielsen & Vala frá Solvangur

Gædingakeppni vises som en show-event under NM, og fra Danmark blev følgende ryttere udtaget:

GDT

Sine Lund Jensen – Himna fra Nr. Hytten

Ditte Bamberg – Mestur fra Næsset

Agnete Præstholm Schneider – Gáska fra Skovfryd

Maria B. Christensen – Freyja fra Skindbjerg

 

GDY

Amalie Møller-San Pedro – Farsæll fra Neskaupsstad

Ida-Marie Ulbæk – Sylgja fra Audsholtshjaleigu

Pernille Mølgaard Nielsen – Barða fra Langtved

Johanne Møller Hvas – Hersir fra Langtved

 

GDB

Vala frá Sólvangi – Stephanie Nielsen

Glymur fra Saudarkroki – Charlotte Cook

Hvatur fra Hvítanesi – Lea Busch

Sólroði frá Útey 2 – Jóanis í Hoygarðinum

 

GDA

Djass fra Gardabæ – Siggi Oskarsson

Glúmur frá Blesastöðum 1A – Janni Rønnow Bach

Hera fra Bessastodum – Jette Saltoft Gram

Sambó frá Skarði – Elin Huld Kjartansdottir