Long Island Escorts Manhattan Escorts Newyork Escorts NYC Escorts Girl Lookup
Frilco Philippines Corporation

Stærkt landshold til NM i Finland, se ekvipagerne her

Landsholdet til NM i Finland blev udtaget til DM:

Her er navnene på de dygtige heste og ryttere, der skal repræsentere Danmark i til nordisk mesterskab for islandske heste i Finland til august:

Foto: Ida Jensen

Gæðingakeppni

GDT (teenagerklasse)

Amanda Frandsen og Tinna Frá Litlalandi

Sophia Lassen og Vörður frá Vindási

Sofia Nielsen og Friður frá Hálakoti

Kathrine Eskesen og Fjandi von Heidmoor

GDY (ungrytterklasse)
Askja Isabel Guðmundsdottir og Akkur frá Holtsmúla 1

Ella Gundtoft Damgaard og Cesar frá Húsafelli 2
Catharina Smidth og Poradís frá Steinsholti

Signe Hjort og Ópus fra Alheden

GDB (firgængere)

Sigurður Óli Krístinsson og Freisting frá Háholti

Pernille Lyager Møller og Rokkur frá Ytra-Vallholtí

Dennis Hedebo Johansen og Reynir frá Margrétarhofi

Inge-Petrine Bak og Ljóska frá Borgareyrum

 

GDA (femgængere)

Sigurður Óli Krístinsson og Laxnes fra Ekru

Siggi Óskarsson og Helgnyr fra Pegasus

Jeanette Holst Gohn og Asi frá Regyrhaga

Cecilie Katrine Salling og Romeo vom Heesberg

 

SPORT, SENIORER

Anne Frank Andreassen og Vökull frá Leirubakki: F1, PP1, kombi

Jón Stenild og Eilifur fra Teglborg: F1

Christina Johansen og Nóri fra Vivildgård: T2
(Reserve for sig selv på: Falinn fra Vivildgård)

Julie Christiansen og Felix frá Blesastöðum 1A: T2, V1, kombi

Dennis Hedebo Johansen og Muni fra Bendstrup: V1, T1, kombi

Frederikke Stougård og Austri frá Úlfsstöðum: T1, V1, kombi

Sys Pilegaard, Abel fra Tyrevoldsdal: T1

Natalie Fischer og Ímnir fra Egeskov: P2, P1

Trine Risvang og Hraunar frá Hrosshaga: T1, V1, kombi

Iben Katrine Andersen og Gideon fra Tømmerby Kær: T1, V1, kombi

Hans Christian Løwe og Eldjárn fra Vivildgård: F1, T2, PP1, kombi

(reserve for sig selv med Skvisa fra Vivildgård)

Susanne Larsen Murphy og Völsungur frá Skeiðvöllum: F1, T1, kombi

Tania Højvang Jensen og Glúmur frá Poroddsstöðum: P2

Pas: Henrik Gohn og Rakel fra Skipakaga

 

Reserver:

Ovalbane: Emil Fredsgaard Obelitz og Vikingur frá Feti

 

SPORT, UNGRYTTERE:

 

Liv Egerland og Kolfaxi frá Blesastöðum 1A: T1, V1, kombi

Catharina Smidth og Nökkvi fra Ryethøj: T2, V1, kombi

Rosemarie Wodschow og Lettir fra Hellesylt: T2, V1, kombi

Olivia Kasperczyk og Gauti fra Rødstenskær: T1, V1, kombi

Rebecca Hesselbjerg og Tindra fra Kirstineholm: P2, PP1, F1, T1, kombi

Freja Løvgren og Fjölvi fra Hedegaard: PP1, P1, P2

Amalie Reiche og Biskup frá Akurgerði: F1, PP1

Smilla Beyer og Leo fra Nøddegården: F1

Reserve: Amalie Juul og Midas fra Hovensgaard: F1, PP1, kombi & Fjölnir frá Akureyri: T1

 

SPORT, JUNIORER:

Óskar Erik Kristjánsson og Solfaxi frá Sámsstöðum: V1, T2, kombi
(Reserve for sig selv på Katla fra Tindbæk)

Palma Sandlau Jacobsen og Sjóli fra TelandV1, T1, kombi

(Reserve for sig selv på Vákur fra Gultentorp)

Mathilde Hudlebusch: Skutla frá Kvistum: PP1, P1, P2

Reserve: Oluchi Larsen Murphy og Rauðka frá Ketilsstöðum