DRL & WRL-stævner 2019


DRL stævner 2019

18.04. – 18.04. Thors forårsstævne
18.04. – 19.04. Tvisturs Pinsestævne www.tvistur.dk
18.04. – 19.04. Aska Sport og Gæðingakeppni
20.04. – 20.04. Skeifa Svendborgs forårsstævne DRL www.skeifa-svendborg.dk
21.04. –  21.04. Skeifa Svendborgs forårsstævne i Gæðingakeppni DRL www.skeifa-svendborg.dk
27.04. – 28.04. Dyrdilmyri Forårsstævne www.dyrdilmyri.dk
27.04. – 28.04. Nordjysk Mesterskab i Gæðingakeppni 2019 www.nihekla.dk
28.04. – 28.04. Siðas kvalifikationsstævne
04.05. – 05.05. Jökulls forårsstævne www.jokull.dk
04.05. – 05.05. Nattfari´s Gæðingakeppni DRL
11.05. –  11.05.  Faxi DRL Gæðingakeppnistævne på Hedeland www.faxi-klubben.dk
17.05. – 17.05. Ganti’s WRL Pointstævne www.ganti.dk
17.05. – 19.05. Thors St. Bededagsstævne www.thor-klubben.dk
18.05. – 18.05. Ganti Pointstævne 2 www.ganti.dk
18.05. – 19.05. Heklas Sportsstævne 2019
19.05. – 19.05. Gandurs Klubmesterskab www.gandur.dk
24.05. – 26.05. Østjysk Mesterskab www.toppur.dk
24.05. – 26.05. Fynsmesterskab WRL/DRL www.skeifa.dk
30.05. – 02.06. Svendborg Open www.skeifa-svendborg.dk
01.06. – 02.06. Kosturs Kristihimmelfartsstævne
08.06. – 10.06. Tvisturs Pinsestævne www.tvistur.dk
08.06. – 10.06. Pinsestævnet/Sjællandsmesterskaberne DRL/WRL www.pinsestaevnet.dk
10.06. – 10.06. Skeifa Svendborgs Pop-up stævne i Gæðingakeppni DRL
15.06. – 15.06. Snegla En-dags-stævne DRL
15.06. – 15.06. Hekla Gæðingakeppni Kvalifikationsstævne
15.06. – 16.06. Dreki stævne www.dreki.dk
22.06. – 23.06. Vendsyssel Open 2019 www.gari.dk
27.06. – 30.06. DM i Gæðingakeppni 2019
11.07. – 14.07.  DI Landsstævne
17.08. – 18.08. Kosturs Høststævne
17.08. – 18.08. Sydjysk Mesterskab www.gandur.dk
31.08 – 01.09. Snegla Open 2019 DRL
31.08. – 01.09. Sida’s Efterårsstævne
31.08. – 01.09. Thors Hedelandsmesterskab
07.09. – 08.09. Dyrdilmyris åbne klubmesterskab DRL http://dyrdilmyri.dk/
14.09. – 14.09. Gáris Høststævne 2019 www.gari.dk
14.09. – 14.09. Stella Klubmesterskab, åbent stævne
14.09. – 15.09. Jökull Sensommer stævne www.jokull.dk
21.09. – 21.09. Geysir Masters 2019 www.geysirnyt.dk
28.09. – 29.09. Aska Østjysk Mesterskab i Gæðingakeppni DRL
28.09. – 29.09. Heklas Klubmesterskab Sport ABC DRL
05.10. – 05.10. Tvisturs DRL Klubstævne 2019
05.10. – 06.10. Nattfari’s Gæðingakeppni
26.10. – 27.10. Efterårsliga I 2019
09.11. – 09.11. Efterårsliga II 2019

Danske WRL stævner 2019

03.04. – 07.04. Icehorse Festival www.icehorsefestival.com
27.04. – 28.04. Dyrdilmyri Forårsstævne www.dyrdilmyri.dk
04.05. – 05.05. Jökulls forårsstævne www.jokull.dk
17.05. – 17.05. Ganti’s WRL Pointstævne www.ganti.dk
17.05. – 19.05. Thors St. Bededagsstævne www.thor-klubben.dk
18.05. – 18.05. Ganti Pointstævne 2 www.ganti.dk
24.05. – 26.05. Østjysk Mesterskab www.toppur.dk
24.05. – 26.05. Fynsmesterskab WRL/DRL www.skeifa.dk
30.05. – 02.06. Svendborg Open www.skeifa-svendborg.dk
31.05. –  31.05. Kosturs Pointstævne
01.06. – 02.06. Kosturs Kristihimmelfartsstævne
08.06. – 10.06. Tvisturs Pinsestævne www.tvistur.dk
08.06. – 10.06. Pinsestævnet/Sjællandsmesterskaberne DRL/WRL www.pinsestaevnet.dk
18.06. – 18.06. Sida’s Kvalifikationsstævne II – Gæðingakeppni
21.06. – 23.06. Sankt Hans stævne i Skeifa Svendborg www.skeifa-svendborg.dk
11.07. – 14.07. DM Sport 2019