DRL & WRL-stævner 2017


DRL stævner 2017

01.04. – 01.04. Gæðingakeppni Drive-in stævne på Nørregård
08.04. – 08.04. Skeifa Svendborgs Forårsstævne 2017, www.skeifa-svendborg.dk
09.04. – 09.04. Skeifa Svendborgs Forårsstævne 2017 Gæð. , www.skeifa-svendborg.dk
13.04. – 14.04. Tvisturs Påskestævne http://tvistur.dk
15.04. – 15.04. Hrimfaxas Påskestævne, www.stutteri-mjolnir.dk
17.04. – 17.04. Gæðingakeppni Drive-in stævne på Nørregård
22.04. – 23.04. Jökull Forårsstævne, www.jokull.dk/staevner
22.04. – 23.04. Nordjysk Mesterskab i gæðingakeppni, www.nihekla.dk
29.04. – 30.04. Dyrdilmyri Forårsstævne, www.dyrdilmyri.dk
06.05. – 07.05. Vendsyssel Open 2017, www.gari.dk
06.05. – 07.05. Kostur Forårsstævne, www.sognstrup.com
07.05. – 07.05. Guldsmedegårdens Drive-in
12.05. – 12.05. Ganti’s WRL endagsstævne, www.ganti.dk
12.05. – 13.05. Thors St. Bededagsstævne, www.thor-klubben.dk
13.05. – 13.05. Ganti’s WRL one-day competition, www.ganti.dk
13.05. – 14.05. Gæðingakeppni stævne på Nørregård
17.05. – 17.05. Dyrdilmyri Drive-in A stævne, www.dyrdilmyri.dk
19.05. – 21.05. Udtagelsesstævne, Hekla, www.nihekla.dk
20.05. – 21.05. Gandurs Klubmesterskab, www.gandur.dk
24.05. – 28.05. Svendborg Open, www.skeifa-svendborg.dk
24.05. – 28.05. Svendborg Open Gæðingakeppni, www.skeifa-svendborg.dk
03.06. – 05.06. Pinsestævnet/Sjællandsmesterskabet, www.pinsestaevnet.dk
03.06. – 05.06. Tvisturs Pinsestævne, www.tvistur.dk
09.06. – 11.06. Fynsmesterskab, www.skeifa.dk
09.06. – 11.06. Østjysk Mesterskab, www.toppur.dk
16.06. – 18.06. ISICUP Kjarni, DI udtagelsesstævne, www.teamkjarni.dk
17.06. – 18.06. Det Sjællandske Ungdomsstævne, www.dyrdilmyri.dk
17.06. – 18.06. Drekis DRL stævne, www.dreki.dk
24.06. – 25.06. Náttfari’s Gæðingakeppni
30.06. – 30.06. Frami’s åbne 1-dags DRL Stævne
01.07. – 02.07. Thors Midsommerstævne, www.thor-klubben.dk
19.08. – 20.08. Kosturs Høststævne, sognstrup.com
19.08. – 20.08. Sydjysk Mesterskab www.stellasyd.dk
19.08. – 19.08. Hildingurs Høststævne www.hildingur.dk
26.08. – 27.08. Dyrdilmyri åben klubmesterskab
02.09. – 02.09. Skeifa Svendborgs sensommerstævne DRL, www.skeifa-svendborg.dk
03.09. – 03.09. Skeifa Svendborgs sensommerstævne Gæðingakeppni, www.skeifa-svendborg.dk
09.09. – 10.09. Gandurs Efterårsstævne, www.gandur.dk
09.09. – 10.09. Snegla Open 2017
09.09. – 10.09. Blossi Stævnet 2017
16.09. – 16.09. Geysir Masters, www.geysirnyt.dk
16.09. – 16.09. Jökull Sensommerstævne, www.jokull.dk
16.09. – 17.09. Hekla Klubmesterskab Sport og Gæðingakeppni www.www.nihekla.dk
17.09. – 17.09. Faxi-klubbens Gæðingakeppni DRL srævne
23.09. – 23.09. Ganti’s WRL autumn competition, www.ganti.dk
23.09. – 23.09. Gáris Høststævne, www.gari.dk
23.09. – 23.09. Tvisturs Klubstævne, www.tvistur.dk
07.10. – 08.10. Náttfari’s Gæðingakeppni Boblestævne
07.10. – 08.10. Katulabo’s Boblestævne

Danske WRL stævner 2017

29.04. – 30.04. Dyrdilmyri Forårsstævne, www.dyrdilmyri.dk
06. 05 – 07.05. Vendsyssel Open 2017, www.gari.dk
07.05. – 07.05. Guldsmedegårdens Drive-in
12.05. – 12.05. Ganti’s WRL endagsstævne, www.ganti.dk
13.05. – 13.05. Ganti’s WRL one-day competition, www.ganti.dk
19.05. – 21.05. Udtagelsesstævne, Hekla, www.nihekla.dk
24.05. – 28.05. Svendborg Open, www.skeifa-svendborg.dk
03.06. – 05.06. Pinsestævnet/Sjællandsmesterskabet, www.pinsestaevnet.dk
03.06. – 05.06. Tvisturs Pinsestævne, www.tvistur.dk
09.06. – 11.06. Fynsmesterskab, www.skeifa.dk
09.06. – 11.06. Østjysk Mesterskab, www.toppur.dk
16.06. – 18.06. ISICUP Kjarni, DI udtagelsesstævne, www.teamkjarni.dk
19.08. – 20.08. Kosturs Høststævne, sognstrup.com
19.08. – 20.08. Sydjysk Mesterskab www.stellasyd.dk
23.09. – 23.09. Ganti’s WRL autumn competition, www.ganti.dk