Kontakt

Sekretariat

Dansk Islandshesteforening
Vilhelmsborg
Bedervej 101
DK-8320 Mårslet

Tlf. 8747 5075 – tast 2

Mail: sekretariat@islandshest.dk

Telefontid (gældende indtil 31.12.19) : Mandag til torsdag kl. 9.00 – 13.00 & fredag kl. 9.00-12.00

Medarbejdere

Sekretariatschef Max Adelsbøll. Mail: max@islandshest.dk (Orlov)
Konstitueret Sekretariatschef Kristiane Klindt. Mail: kristiane@islandshest.dk
Sekretær Helle Mogensen  Mail: helle@islandshest.dk
Bogholder Lisbeth Nielsen Mail: lisbeth@islandshest.dk
TÖLT redaktør: Tina Andersen. Mail: tina@islandshest.dk
Medredaktør TÖLT, Facebook & Web: Kristina Christensen. Mail: kristina@islandshest.dk
Uddannelseskonsulent Astrid Skou Buhl. Mail: astrid@islandshest.dk 
Rita Geertz. Mail: rita@islandshest.dk  

 

Stambogskontor

Stambogskontoret er en del af sekretariatet.

Tlf. 8747 5075 – tast 1

Telefontid (gældende indtil 31.12.19):  Mandag til torsdag kl. 9.00 – 13.00 & fredag kl. 9.00 – 12.00.

Mail: stambogskontor@islandshest.dk

Medarbejdere
Stambogsfører Kristiane Klindt. Mail: kristiane@islandshest.dk
Kundeservice Terry Christensen. Mail: terry@islandshest.dk

 

Bestyrelse og komiteer

 

Udvalg