Kontakt

Sekretariat

Dansk Islandshesteforening
Vilhelmsborg
Bedervej 101
DK-8320 Mårslet

Tlf. 8747 5075 – tast 2

Mail: sekretariat@islandshest.dk

Telefontid : Mandag til torsdag kl. 9.00 – 13.00 & fredag kl. 9.00-12.00

Medarbejdere

Sekretariatsleder Kristiane Klindt. Mail: kristiane@islandshest.dk
Sekretær Helle Mogensen Mail: helle@islandshest.dk
TÖLT Medredaktør Pernille Engsig Eskildsen (konsulentansat) Mail: toelt@islandshest.dk
TÖLT Medredaktør Facebook & Web Kristina Christensen (25 timer pr. uge) Mail:  toelt@islandshest.dk og kristina@islandshest.dk
Uddannelseskonsulent Astrid Skou Buhl (Barsel) Mail: astrid@islandshest.dk 
Rita Geertz. Mail: rita@islandshest.dk  

 

Stambogskontor

Stambogskontoret er en del af sekretariatet.

Tlf. 8747 5075 – tast 1

Telefontid:  Mandag til torsdag kl. 9.00 – 13.00 & fredag kl. 9.00 – 12.00.

Mail: stambogskontor@islandshest.dk

Medarbejdere
Stambogsfører og sekretariatsleder Kristiane Klindt. Mail: kristiane@islandshest.dk
Kundeservice Terry Christensen. Mail: terry@islandshest.dk
Registrator Karina Hjorth. Mail: karina@islandshest.dk

 

Bestyrelse og komiteer

 

Udvalg