Adresseliste over dommere

Adresseliste over dommere

Ved stævner (sport og gæðingakeppni) — anvendes dommere, som er uddannet i Dansk Islandshesteforening.

Her finder du alle uddannede dommere fordelt på kategorierne:

Amalie Haubo-San Pedro

E-mail: amalie@heikir.dk

Anna Worm

Email: annagworm@gmail.com

Anne-Sofie Nielsen

Bannebjergvej 16
3230 Græsted
Tlf. 4879 8494
fie@ishesten.dk
2000, 2010

Annette Kaas

E-mail: ulfur@live.dk

Bente Krüger

Email: stutterivestkysten@paradis.dk

Berit Ertmann

Email: beritertmann@gmail.com

Camilla Knak Kristiansen

Mail: Knak.kristiansen@live.dk

Cecilie Catharina Langvad

E-mail: ceciliecatharina@gmail.com

Charlotte Helsø

Email: charlotte@dommerengen.dk

Dorthe Rostock

Email: dsr23956106@me.com

Elisa Engelby Hegelund

Email: Elisahegelund@hotmail.com

Emma Alnor

Email: Emma.alnor@gmail.com

Eyvindur Hrannar Gunnarsson

Email: hrannar88@gmail.com

Fabian Schmidt

Email: schmidt.fabian@gmx.net

Gerd Engelbrecht

Email: gerd.engelbrecht2304@gmail.com

Hanne Bjerre

Email: hanne.bjerre.hekla@gmail.com

Helle Brendstrup

Email: helle@brendstrup.com

Hildur Sigmarsdottír

E-mail: mail@stutterifrisendal.dk

Iben Merete Toftvang

Email: iben_merete@hotmail.com

Jannie Havshøj

Email: teamhorse@live.dk

Julia Sander

Email: juliaboeh@gmail.com

Julie Clasen

Email: julie@bclasen.dk

Julie Holsbo

Email kjholsbo@gmail.com

Karin Hassing

Email: K.hassing@icloud.com

Kathrine Grøfte

Email: groefte@hotmail.com

Kirstine Nielsen

Email: kirstine.arbjoern@gmail.com

Kit Korsgaard

Email: kitkorsgaard@gmail.com

Kristiane Brun Hansen

E-mail: kristiane@gedehoj.dk

Line K. Jeppesen

E-mail: bjargpor@gmail.com

Line Kaae Hansen

E-mail: Line.kaae@gmail.com

Lise Brouér

Email: lisebrouer@gmail.com

Lise Galskov

Email: lg@pc.dk

Liv Malskær – orlov 2024

Email: livmalskaer@gmail.com

Lone Würtz

Email: lonewz@gmail.com

Lotte Ditlev

Email: lotteditlev@hotmail.com

Marie Louise Christiansen

Email: kampestenshuset@gmail.com

Melanie Schmidt

Email: melanie@stald-fames.dk

Mette Rousing Holm

E-mail: metterousingholm@gmail.com

Ole Olsdal

Email: olsdal@olsdal.dk

Pernille Lyager Møller

Røverhøjvej 6
8840 Rødkærsbro
Tlf. 5180 9230
pernillemoller@gmail.com
Hólar 2013

Pernille Wulff Harslund

Guldsmedevej 2A
3080 Tikøb
Tlf. 6075 0216
pernilleharslund@hotmail.com
2023

Pia Hansen

Email: piaaha@gmail.com

Rikke Brandt

Email: rikkebrandt1975@gmail.com

Sigurdur (Siggi) Oskarsson

E-mail: siggioskarsson76@gmail.com

Stine J. Nielsen

Email: super.stine@hotmail.com

Søren Kaihøj

Email: sk.dommer@gmail.com

Tanja Hagensen

Tanjahagensen@yahoo.com

Tanja Jordan

E-mail: tj@tanjajordan.dk

Tenna Lund

Email: tenna-lund@hotmail.com

Trine Winther

Email: straarupwinther@gmail.com

Vibeke Ringmann Kolsch

Email: vibekekolsch@hotmail.com

Vibeke Thomsen

Email: vibekethomsen71@gmail.com

Læs mere om komitéerne